Ondřej Synek vybojoval dvanáctou medaili na MS

16.9.2018

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Ondřej Synek vybojoval svoji dvanáctou medaili na mistrovství světa. Od roku 2003 se nevrátil ze světového šampionátu bez cenného kovu. Skifařské medaile začal sbírat už v roce 2005 a ode dneška jich má 11. K předchozím 5 zlatým, 2 stříbrným a 3 bronzovým přidal další stříbro.

Obhájce loňského triumfu si brousil zuby na rekordní šestý mistrovský titul, čímž by se v čele historických tabulek odpoutal od Mahé Drysdala a Petera-Michaela Kolbeho, kteří světový šampionát vyhráli také pětkrát.

Pořadatelé před startem závodu změnili nasazení do drah, jelikož foukal silný boční vítr. Nejlepší český skifař tak odstartoval v páté dráze namísto třetí nebo čtvrté, z nichž by mu jedna náležela za normálních podmínek díky vítězství v semifinále. Ondřejovi se bohužel příliš nepovedl start. Silný vítr jej sfoukl do bójek, o které asi po čtyřech tempech zachytil veslem, a k tomu ještě chytl kraba. Aby si nenechal příliš ujet vítěze druhého semifinále Kjetila Borcha, musel tak v úvodní části závodu vynaložit zbytečně více sil, než by chtěl. Prvním mezičasem projel Ondřej Synek až na čtvrtém místě. Postupně se sice začal tlačit vpřed, norský veslař však stále držel přibližně 2s náskok. Mistr Evropy z Glasgow dokázal reagovat na všechny nástupy závodníka Dukly Praha a dojel si pro druhý velký triumf v tomto roce. Ondřej Synek získal druhým místem další parádní výsledek do své sbírky úspěchů a ujistil se, že je stále rychlejší než většina o hodně mladších skifařů!

Ve finále B se dnes předvedl dvojskif žen. A ukázal se ve výborné formě. Kristýna Fleissnerová s Lenkou Antošovou v pátek útočily na postup do finále, který jim nakonec unikl těsně mezi prsty. Dnes však chtěly všem dokázat, že do finále B nepatří. A to se jim podařilo naprosto báječně. Veslařky Slavie vletěly do závodu s velkým elánem a od startu až do konce před sebe nikoho nepustily. Děvčata projela cílem první s náskokem 2,13s před druhými Polkami. Ostatní lodě zaostaly za skvělými Češkami s ještě výraznějším odstupem! Lenka s Kristýnou tak obhájily loňské sedmé místo. Nejdůležitější zprávou však je, že se dva roky před olympiádou v Tokiu ještě více přiblížily absolutní světové špičce, i když příprava na šampionát neprobíhala ideálně.

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > 2018 > MS 2018 - Plovdiv > Novinky > Ondřej Synek vybojoval dvanáctou medaili na MS