Ondra Synek zabodoval na horském kole v ČT Author Cupu

11.10.2014

S Dominikem Haškem při rozhovoru pro ČT před startemS Dominikem Haškem při rozhovoru pro ČT před startem
S Dominikem Haškem při rozhovoru pro ČT před startem
Polibek od manželky Pavly byl v cíli sladkýPolibek od manželky Pavly byl v cíli sladký
Polibek od manželky Pavly byl v cíli sladký

Devatenáctý ročník populárního závodu na horských kolech ČT Author Cup se jel v sobotu v jizerskohorském Josefově Dole. S ambice vylepšit svůj loňský čas 2:10:45,1 startoval také mistr světa na skifu Ondřej Synek. A to se mu podařilo!

Ondra v závodě dlouhém 63 kilometrů zajel výsledný čas 2:02:29,3 a v absolutním pořadí mužů se z loňské 42. příčky posunul až na 17. místo. Zvítězil bikový specialista Jan Škartnitzl, který na letošním mistrovství Evropy získal bronzovou medaili. Ondra byl s vylepšením svého loňského výsledku viditelně spokojený.

Kde ztratil kontakt s čelem závodu? „Těsně před přehradou (cca 10 kilometrů před cílem), tam se čelo rozdělilo na dvě skupiny. Zůstal jsem v té zadnější, protože jsem si říkal hlavně klid, nepřepálit to, aby mě nechytly žádné křeče a zajel jsem dobrý výsledek .“  Kolik vlastně na kole letos natrénoval? „Jen asi 800 kilometrů, z toho 400 kilometrů za poslední tři týdny.“

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Ondra Synek zabodoval na horském kole v ČT Author Cupu