MISTROVSTVÍ OBLASTÍ

31.5.2017

Je čas si připomenout, že v pondělí 5. června 2017 je uzávěrka přihlášek pro oblastní mistrovství. Jedná se nejen o významné kolo českého poháru ve veslování, ale pro žákovské a dorostenecké kategorie je to nominační závod pro MČR u lodních kategorií skif a dvojskif. Dalším významným faktorem je účast mládeže do 15-ti let, u níž počty startujících ovlivňují přerozdělování finančních prostředků v rámci dotačního projektu Přijď veslovat.

Pro účast na mistrovství oblasti (a nejen na něm) musí mít sportovec vyřízenu sportovní registraci. Pokud se jedná o první registraci u Českého veslařského svazu, tak je povinností doložit zdravotní prohlídku.

Samozřejmě je také potřebné, aby zodpovědní kluboví funkcionáři přihlásili své posádky do klubových posádek a případně i společenství. Je umožněno i dodatečné přihlášení, ale to jen do úterý 6. června 2017. V případě dodatečných přihlášek je nutno spolu se startovným uhradit i patřičnou finanční sankci.

V únoru 2017 byly avizovány změny v pořadu disciplín. U dorosteneckých, juniorských a seniorských věkových kategorií byl uplatněn sled disciplín, který byl doposud využit při Mistrovství ČR ve sprintu. Tzn., že byly prohozeny disciplíny skif a párová čtyřka, takže v pořadu spolu sousedí disciplíny 4- a 2x, 2- a 4x-, 1x a 8+.

Ve vypsání mistrovství oblastí jsou také uvedena omezení pro tvorbu společenství u žákovských kategorií. Mistrovství oblasti Morava je v letošním roce přístupné i slovenským veslařským klubům.